Na czym polega ślub humanistyczny?

ania Ogólna

Ślub humanistyczny, jak sama nazwa sugeruje, za punkt własnej orientacji bierze human, więc człowieka. Natomiast konkretnie – Młodą Parę. To, jak będzie wyglądała uroczystość ślubna, zależy jedynie od narzeczonych – ich zaangażowań, zainteresowań, potrzeb. Uroczystość może być więc oficjalna czy bardziej humorystyczna, skromna czy zrobiona z rozmachem, odbywać się w domu lub przyległym ogrodzie.

Czym jest ślub humanistyczny?

Jest to zupełnie laicka impreza przygotowana z woli przyszłych małżonków oraz istotna dla nich ze względu na ich indywidualne wartości oraz przekonania. Od początku do końca, ślub humanistyczny urządzony jest poprzez przyszłych małżonków i potencjalnych pomocników – w. Cała zabawa jest więc rzeczą własnych preferencji. W tymże wypadku nie działa żadna religijna etykieta, nie są żądane dane ubiory. Ślubu humanistycznego może udzielić w zasadzie każdy – więcej w poście na Zankyou.pl. Stan oraz powagę samej uroczystości zaślubin umożliwia system wartości reprezentowanych poprzez narzeczonych. Zwykle najistotniejsze jest wówczas łączące ich uczucie.

Niezwykle istotne jest, iż w Polsce ślub humanistyczny nie ma’ efektów prawnych, w przeciwieństwie do np. USA, Szwecji lub Norwegii, gdzie śluby te są zalegalizowane. W praktyce znaczy to, iż jest to impreza całkowicie symboliczna. By małżeństwo było legalne również w oczach działającego we własnym kraju prawa konieczne jest zawarcie również ślubu cywilnego w USC. 

Ślub humanistyczny – skąd wychodzi nazwa?

Nazwa uroczystości wychodzi od angielskiego wyrażenia „human”, jakie po polsku znaczy “człowiek”. Natomiast więc podstawową oraz najistotniejszą siłą sprawczą w tymże przypadku są ludzie, jacy własnej miłości nie ślubują ani przed Bogiem, ani przed urzędnikiem, natomiast tylko przed drugim człowiekiem. Pierwszy ślub humanistyczny odbył się podobno w Szkocji, w czerwcu 2005 roku. Ślub humanistyczny prowadzony jest poprzez mistrza ceremonii zwanego także celebrantem. Osoba taka nie jedynie towarzyszy parze młodej podczas zaślubin, jednak również podpowiada, jak można je zrobić oraz służy poradą oraz wsparciem.

You May Also Like..

Uprawa marihuany outdoor

Nasiona marihuany outdoor już od dłuższego czasu cieszą się sporą popularnością w naszym kraju. Pamiętajmy o tym, że w naszym […]

pendrive

Co to jest pamięć USB dla dzieci? Jak może wyglądać?

Pamięć USB dla dzieci to urządzenie pamięci masowej, na którym można nadrukować kreskówki, obrazki lub dowolny obrazek wybrany przez dziecko. […]