Nauka języka przez skype

ania Ogólna

Głównym celem nauki angielskiego jest późniejsza możliwość swobodnego komunikowania się w tym języku. Aby ją nabyć – trzeba po prostu rozmawiać, na każdym etapie nauki, mimo popełnianych początkowo błędów; w końcu na własnych językowych (i nie tylko) błędach można nauczyć się najwięcej.
O ile na stacjonarnym kursie językowym jest do tego mnóstwo okazji do prowadzenia konwersacji, o tyle kursy online budzą już nieco wątpliwości. Ale czemu nie poszukać kursu, który wykorzystuje połączenia wideo i pozwala po angielsku rozmawiać, rozmawiać, rozmawiać…?

Angielski przez skype – czy to dobry pomysł?

Innowacyjną metodą zdalnego nauczania języków obcych jest prowadzenie kursów przy użyciu platform, które pozwalają na nieustanną interakcję osoby prowadzącej ze słuchaczami. Jedną z nich jest popularny skype, dzięki któremu osoba uczestnicząca w kursie nie tylko cały czas słyszy zarówno native i pozostałą część grupy, ale także ma okazję widzieć ich twarze. Z psychologicznego punktu widzenia jest to wysoce korzystne, ponieważ wzmacnia poczucie integracji i swoistej rywalizacji między członkami grupy, co przekłada się bezpośrednio na wyniki uzyskiwane przez kursantów.

Zajęcia grupowe czy indywidualne?

Szkoły językowe oferują dwa rodzaje zajęć: grupowe lub indywidualne. To, co je odróżnia, to przede wszystkim cena. Z reguły zajęcia 1:1 z native speakerem są dużo droższe niż zajęcia odbywane w kilku osobowych grupkach. Należy jednak wziąć pod uwagę, iż podczas indywidualnego angielskiego przez skype (https://edoo.pl/angielski/) osoba prowadząca skupia swoją uwagę tylko i wyłącznie na jednym kursancie, więc jest w stanie dopasować sposób nauczania do sposobu i tempa odbioru swojego ucznia. W praktyce kurs indywidualny jest z reguły bardziej intensywny, wymagający więcej poświecenia i wkładu pracy od kursanta, ale bez wątpienia przynoszący wysokie rezultaty.

You May Also Like..

Uprawa marihuany outdoor

Nasiona marihuany outdoor już od dłuższego czasu cieszą się sporą popularnością w naszym kraju. Pamiętajmy o tym, że w naszym […]

pendrive

Co to jest pamięć USB dla dzieci? Jak może wyglądać?

Pamięć USB dla dzieci to urządzenie pamięci masowej, na którym można nadrukować kreskówki, obrazki lub dowolny obrazek wybrany przez dziecko. […]