Istotne informacje o medycznej marihuanie

ania Ogólna

Konopia lecznicza to suszone kwiaty rośliny Cannabis sativa. Są one uprawiane i stosowane przez ludzkość od tysięcy lat. Jakie są najbardziej znane rodzaje konopi? Jak działa marihuana medyczna? Jakie daje korzyści zdrowotne?

Marihuana medyczna – rodzaje

nasiona marihuanyKonopie są zielonymi roślinami, które należą do rodziny konopiowatych. Wyróżnić można następujące rodzaje medycznej marihuany:

  • Konopie siewne – Cannabis Sativa – to popularna roślina uprawna, którą wykorzystuje się w przemyśle, budownictwie, kosmetyce, lecznictwie i włókiennictwie. Użytkownicy doceniają dużą ilość cennych składników odżywczych (zwłaszcza CBD). Konopie tego typu cechują się małą zawartością psychoaktywnego THC.
  • Konopie indyjskie – Cannabis Indica – wyróżniają się dużą zawartością THC i małą ilością CBD. Wymagają uprawy w monitorowanych pomieszczeniach, co pozwoli zachować dobrą jakość kwiatów.
  • Konopie dzikie – Cannabis ruderalis – w tym wypadku mamy do czynienia z niską zawartością THC. Plusem jest fakt, że roślina poradzi sobie doskonale nawet w trudnych warunkach. Konopie dzikie są często krzyżowane z konopiami indyjskimi.

Nasiona konopi leczniczej można legalnie kupić w sklepie internetowym PanPestka, w ofercie znaleźć można wiele rodzajów.

Cechy leczniczej marihuany

Okazuje się, że marihuanę leczniczą otrzymuje się z konopi siewnych i indyjskich, które bazują na niewielkiej ilości THC. Od dłuższego czasu produkty cieszą się uznaniem w lecznictwie. Wpływają one na poprawienie jakości życia pacjentów i zniwelowanie przykrych objawów chorobowych. Pamiętajmy o tym, że konopia lecznicza ma wiele udowodnionych właściwości i wykazuje mniej działań niepożądanych od leków tradycyjnych. Nie bez powodu cieszy się sporym uznaniem na rynku.

You May Also Like..