Istotne informacje o medycznej marihuanie

ania Ogólna

Konopia lecznicza to suszone kwiaty rośliny Cannabis sativa. Są one uprawiane i stosowane przez ludzkość od tysięcy lat. Jakie są najbardziej znane rodzaje konopi? Jak działa marihuana medyczna? Jakie daje korzyści zdrowotne?

Marihuana medyczna – rodzaje

nasiona marihuanyKonopie są zielonymi roślinami, które należą do rodziny konopiowatych. Wyróżnić można następujące rodzaje medycznej marihuany:

  • Konopie siewne – Cannabis Sativa – to popularna roślina uprawna, którą wykorzystuje się w przemyśle, budownictwie, kosmetyce, lecznictwie i włókiennictwie. Użytkownicy doceniają dużą ilość cennych składników odżywczych (zwłaszcza CBD). Konopie tego typu cechują się małą zawartością psychoaktywnego THC.
  • Konopie indyjskie – Cannabis Indica – wyróżniają się dużą zawartością THC i małą ilością CBD. Wymagają uprawy w monitorowanych pomieszczeniach, co pozwoli zachować dobrą jakość kwiatów.
  • Konopie dzikie – Cannabis ruderalis – w tym wypadku mamy do czynienia z niską zawartością THC. Plusem jest fakt, że roślina poradzi sobie doskonale nawet w trudnych warunkach. Konopie dzikie są często krzyżowane z konopiami indyjskimi.

Nasiona konopi leczniczej można legalnie kupić w sklepie internetowym PanPestka, w ofercie znaleźć można wiele rodzajów.

Cechy leczniczej marihuany

Okazuje się, że marihuanę leczniczą otrzymuje się z konopi siewnych i indyjskich, które bazują na niewielkiej ilości THC. Od dłuższego czasu produkty cieszą się uznaniem w lecznictwie. Wpływają one na poprawienie jakości życia pacjentów i zniwelowanie przykrych objawów chorobowych. Pamiętajmy o tym, że konopia lecznicza ma wiele udowodnionych właściwości i wykazuje mniej działań niepożądanych od leków tradycyjnych. Nie bez powodu cieszy się sporym uznaniem na rynku.

You May Also Like..

pendrive

Co to jest pamięć USB dla dzieci? Jak może wyglądać?

Pamięć USB dla dzieci to urządzenie pamięci masowej, na którym można nadrukować kreskówki, obrazki lub dowolny obrazek wybrany przez dziecko. […]

etui na airpods

Ładne i atrakcyjne etui na airpods – jak je znaleźć?

Etui Airpod to produkt, który chroni Twoje etui Airpods przed uszkodzeniem i nadaje mu nowy wygląd. Opakowanie na airpods wykonane […]

bombka

Ozdoby choinkowe idealne na święta

Święta to idealny czas na to, by zrobić ozdoby świąteczne na choinkę. Warto też się zastanowić nad tym, czy zrobić […]