Jaki powinien być bezpieczny rowerek dziecięcy?

rowerek dziecięcy

ania Sport

Każdy rodzic, który szuka aktywnego zajęcia dla dzieci na wiosnę i lato w pierwszej kolejności myśli o rowerowych wyprawach. Takie wycieczki można urządzać z całą rodziną i zachęcać najmłodszych do nauki jazdy. W tym celu koniecznie trzeba znaleźć dla nich rowerek dziecięcy. Podczas takich poszukiwać trzeba być bardzo ostrożnym, bo źle dobrany pojazd może być niebezpieczny dla dziecka.

Jak dobrać rowerek dziecięcy bezpieczny dla najmłodszych?

Rowerek dziecięcy, bez względu na to, czy jest to pierwszy tego typu pojazd pociechy, musi być dobrany do wzrostu swojego użytkownika. Tylko wtedy rodzic będzie miał pewność, że maluch utrzyma na pojeździe właściwą pozycję, a więc zminimalizuje ryzyko wypadku. Zbyt wysokie siodełko albo koła mogą utrudniać utrzymanie równowagi, a w czasie gwałtownego hamowania nie zatrzymać dziecka w pojeździe. Wielu producentów podpowiada, jakie rozmiary rodzic powinien wybrać dla dziecka w określonym wieku, jednak jeśli jest ono znacznie wyższe lub niższe od swoich rówieśników, warto poprosić obsługę sklepu rowerowego o doradzenie w tej kwestii.

rowerek dziecięcy czerwony

Jakie cechy powinien mieć bezpieczny rowerek dziecięcy?

Dobry rowerek dziecięcy dla dziecka powinien być lekki. Dzięki tej cesze nie tylko znacznie wygodniej będzie się z nim podróżowało, dziecko będzie także w stanie samodzielnie wnosić go do mieszkania albo podejść z nim pod górkę. Ważne są także poszczególne, zamontowane w pojeździe części. Przed oddaniem rowerka dziecięcego do użytkowania rodzic powinien sprawdzić, czy hamulce, napęd i przerzutki są sprawne. Nawet nowe, wyjęte z pudełka modele mogą mieć wady.

Warto zwrócić także uwagę na przeznaczenie wybranego rowerka. Większość dostępnych modeli jest dostosowana do jazdy po mieście i ścieżkach rowerowych. Niekoniecznie będą nadawały się na górskie wycieczki, w takich warunkach mogą nie zapewnić pociesze bezpieczeństwa.

You May Also Like..