Bilet kolejowy – w jakiej formie cieszy się większą popularnością?

bilet kolejowy

ania POdróże

Pociągi to bardzo popularny środek transportu. Na pewno pociągami podróżuje się wygodnie i szybko. Niewątpliwym plusem jest to, że nie stoi się w korkach i można dojechać do każdego większego miasta na terenie Polski, a także Europy. Warto także dodać, że podróż pociągiem jest ekologiczna. A jak wyglądają bilety kolejowe? Jaka ich forma cieszy się większą popularnością?

Bilet kolejowy papierowy

Na pewno numerem jeden kiedyś, a w obecnych czasach wciąż występujący jest klasyczny bilet kolejowy w formie papierowej. Taki bilet można kupić w kasie biletowej na dworcu kolejowym, czy też u konduktora. Na przełomie lat nieco zmieniły się z wyglądu, ale wciąż wyglądają podobnie. Najczęściej ten rodzaj biletów kolejowych jest używany przez osoby starsze, a także przez osoby, które nie kupują biletów w formie internetowej.

bilet kolejowy

Bilet kolejowy online

Drugą możliwością i totalnym przeciwieństwem biletów kolejowych papierowych są bilety kolejowe internetowe (https://polregio.pl/pl/). Takie bilety (jak wskazuje sama nazwa) kupuje się przez Internet. Ich plusem jest to, że się ich nie drukuje, wystarczy pokazać w swoim telefonie i dzięki temu nie marnuje się papieru. Ekologiczne postępowanie jak najbardziej jest potrzebne w tych trudnych czasach dla otaczającego środowiska.

Bilety kolejowe online kupić można z dowolnego miejsca na świecie. Jest to wspaniała wiadomość, ponieważ niejednokrotnie nie ma się czasu, czy też ochoty na jazdę na dworzec kolejowy w celu zakupu biletu. Skoro można to zrobić z domu, to dlaczego miałoby się z takiej szansy nie skorzystać. Trzeba przyznać, że jest to spora oszczędność czasu. Bez dwóch zdań czasu wolnego w dzisiejszych czasach ma się coraz mniej, a więc warto korzystać z tej właśnie opcji.

Na pewno z czasem bilety online będą zastępowały papierowe. Przewiduje się, że za kilkadziesiąt lat papierowych biletów kolejowych już w ogóle nie będzie. Każdy może zauważyć, że sporo rzeczy i załatwiania spraw przenosi się do Internetu.

You May Also Like..