Noże kuchenne

ania Ogólna

Czy można sobie wyobrazić kuchnię bez noży? Raczej to niemożliwe, gdyż noże uczestniczą w przygotowywaniu różnych potraw. Przy ich pomocy można kroić, siekać, filetować, obierać czy szatkować.
Dobry zestaw noży kuchennych powinien znaleźć się w każdym gospodarstwie domowym.

Jaki nóż wybrać?

Warto zaopatrzyć się w zestaw noży kuchennych. Uwagę należy zwrócić na jakość wykonania. Nóż musi być dobrze zrobiony, aby mógł służyć wiele lat.
Porządna stal to podstawa. Ostrze z niej wyprodukowane musi łatwo się ostrzyć i długo utrzymywać w dobrym stanie. Najlepsza jest stal nierdzewna, hartowana, która daje możliwość mycia w zmywarce. To znacznie ułatwi utrzymanie czystości i higieny noża.
Rękojeść powinna dobrze leżeć w dłoni, aby nie wypaść z dłoni nawet, gdy jest mokra. Pewny chwyt to gwarancja właściwego prowadzenia noża i minimalizacja ryzyka skaleczeń.

Czy każdy nóż jest odpowiedni do krojenia?

Teoretycznie każdy nóż może służyć do krojenia. Jednak w zależności od produktu, który poddawany jest obróbce, nie każdy nóż może sobie poradzić w danym przypadku. Produkty są różnej twardości, o różnej strukturze czy kształcie. Zestaw noży kuchennych to wyselekcjonowany wybór narzędzi, które dopasować można do konkretnego użycia. Nóż do filetowania czy krojenia pieczywa to obowiązkowa pozycja w każdym zestawie. Warto sprawdzić czy w zestawie znajdują się też noże do ryb, ziół czy obierania. Wtedy na pewno niczego nie zabraknie i będzie można przyrządzać wszelkie dania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze noży?

Noże muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Także samo połączenie tych materiałów musi być odpowiednie.Trzonek połączony z ostrzem powinny tworzyć mocną i zwartą konstrukcję. Siła nacisku podczas krojenia jest zmienna, nóż musi wytrzymać naprężenia.
Zestaw noży kuchennych bardzo często zawiera nożyczki. To dodatkowy atut, który powinien ułatwić wybór. Nożyce mogą ciąć zioła lub porcjować drób. Estetyczny i praktyczny stojak to element dobrych zestawów. Dzięki nim przechowywanie noży jest łatwe i bezpieczne.

Noże kuchenne dostępne na stronie Bokono.pl

You May Also Like..

Obrazy morskie na płótnie – przedłużeniem wakacji

Pobyt nad morzem, kojarzony z odpoczynkiem, niezależnie od tego, ile czasu by trwał, zawsze powoduje ukłucie w sercu na samą […]

Obraz z kwiatami – idealna dekoracja mieszkania

Przy remoncie mieszkania lub pokoju skupiamy się na kolorach ścian, na rodzaju podłogi: czy zrobić panele, płytki, położyć dywan, jakie […]

Zegar ścienny młodzieżowy jako pomysł na prezent

Wśród trafionych prezentów bardzo często znajdują się ciekawe przedmioty codziennego użytku. Warto wybierać produkty, które posiadają zarówno walory estetyczne, jak […]