Na jakie okazje sukienka ołówkowa nie będzie najlepszym wyborem?

ania Kobieta

Wydawałoby się, że sukienki ołówkowe pasują na każdą okazję. Nie można zarzucić im braku uniwersalności, albowiem sprawdzą się w dużej ilości sytuacji. Jednak zakładając je na niektóre wydarzenia, możemy „przesadzić”. Dokładniej mówiąc, możemy ubrać się zbyt elegancko na dane wydarzenie, bowiem sukienki ołówkowe są utożsamiane z elegancją. W takim razie kiedy lepiej z niej rezygnować?

1. Impreza rodzinna

To nie tak, że nie wolno założyć sukienki ołówkowej na imprezę rodzinną. Jednak jeśli jest ona planowana w casualowym stylu, może lepiej odpuścić i ubrać coś wygodniejszego. Takie sukienki warto zostawić na bardziej uroczyste spotkania z rodziną jak np. urodziny w restauracji. Natomiast jeśli wybieramy się do rodziny do domu, to warto ubrać się mniej elegancko, ale nadal w pełni taktownie.

2. Randka na świeżym powietrzu

Jest to raczej okazja, gdzie elegancki dress code nie jest oczekiwany. Jeśli randka jest zamysłem pikniku, spaceru brzegiem rzeki/morza to zdecydowanie sukienka ołówkowa się nie sprawdzi. Na takie wydarzenie zdecydowanie lepiej sprawdzi się sukienka hiszpanka lub w kwiaty, która podkreśli naszą kobiecość. Dodatkowo prezentują się one delikatnie, uroczo i zwiewnie, co jest kompletnym przeciwieństwem sukienki ołówkowej. Taki fason zdecydowanie lepiej sprawdzi się na randkę w restauracji lub w teatrze. Z przyczyn praktycznych nie polecamy też zakładać jej jeśli planujemy iść np. do lasu. Sukienki ołówkowe w takiej sytuacji nie są najwygodniejszym wyjściem, a dodatkowo bardzo łatwo o ich uszkodzenie. Wystarczy zahaczenie o gałąź, aby rozerwać rękaw. Sukienki nie należą do tanich rzeczy, dlatego lepiej je zostawić na inne okazje, a tutaj założyć coś czego nie będzie nam szkoda, a nadal będzie się przepięknie prezentowało.

3. Zwiedzanie

Podczas wakacji kusi, aby prezentować się na zdjęciach jak najlepiej. Jednak, jeśli planujemy intensywny dzień, to sukienka ołówkowa może się nie sprawdzić. Nawet jeśli jest wystylizowana na codzienny look. Szczególnie w lato, kiedy bardzo łatwo o różnego rodzaju otarcia. Sukienka ołówkowa jest bardzo obcisła, dlatego nie będziemy miały tak dużej swobody ruchu, jak w przypadku innych modeli. Dodatkowo całodniowe zwiedzanie nie jest jakimś eleganckim wydarzeniem, więc ubranie sukienki ołówkowej mogłoby zostać źle odebrane. Lepiej zostawić ją na wieczorne wyjście do restauracji lub pójście na starówkę po zachodzie słońca i wtedy będzie idealna okazja do zrobienia zdjęć.

4. Wyjście na zakupy

Ten punkt mógłby się wydać absurdalny, jednak w rzeczywistości jest to dobra uwaga. Sukienki ołówkowe mają to do siebie, że są obcisłe, więc ich zakładanie, zdejmowanie i zapinanie może być problematyczne. W momencie, kiedy decydujemy się wybrać na zakupy w celu kupienia ubrań, to proces im przymierzania może być jeszcze mniej przyjemny niż zwykle. Zwłaszcza jeśli wybieramy się same i nie będziemy miały kogo poprosić, aby zapiął nam zamek w razie potrzeby. W takiej sytuacji lepiej postawić na jak najwygodniejsze ubrania, tak aby później nie musieć się przejmować problemami, których można było uniknąć. Jeśli chcemy ładnie i elegancko prezentować się w galerii, to mimo wszystko lepiej postawić na spodnie i ewentualnie marynarkę. Efekt będzie podobny, a sam proces przymierzania nowych rzeczy będzie o wiele spokojniejszy i przyjemniejszy.

Sukienki ołówkowe idealnie sprawdzą się na uroczyste okazje, które wymagają eleganckiego ubioru. Mimo, że można je stylizować na codzienne looki, to jednak rekomendujemy wykorzystanie ich na wyjście na miasto, które nie wiąże się z dużą intensywnością działania. Jeśli mamy w planach ciężki dzień to lepiej pozostać wierną sprawdzonym stylizacjom, które jeszcze nigdy nas nie zawiodły. Na eksperymenty z sukienką ołówkową przyjdzie czas, szczególnie wtedy, kiedy zbliża się jakieś uroczyste wydarzenie. Zgodnie z jej przeznaczeniem pozwólmy jej poczekać w szafie na odpowiednią okazje, zamiast próbować wrzucić ją do naszego życia „na siłę”. Ponieważ nic, co jest robione „na siłę”, nie kończy się dobrze.

You May Also Like..