Geocaching- świetny sposób na czas z dzieckiem.

    Miałam kilka dni urlopu, większość z tego czasu mieliśmy spędzać tylko we dwoje. Nie za bardzo wiedziałam, co moglibyśmy robić w wolnym czasie, tak żeby nie stracić urlopu, ale też żeby w razie konieczności wrócić w miarę szybko do mieszkania.  Po kilku dniach namysłu i po wyświetlających się zdjęciach na instagramie Verenne, która od jakiegoś czasu inspiruje swoją wytrwałością stwierdziłam, że to coś dla nas. Przeczytałam kilka artykułów na temat tego jak szukać keszy, jak się zachowywać i w ogóle jak te pierony znaleźć i wyruszyłam z młodym pełna nadziei i optymizmu. Na cel pierwszy wybraliśmy 3 skrytki w niedalekiej odległości od naszego miejsca zamieszkania.

Dzień 1.

      Pierwsza skrytka pokonała mnie przy pierwszym podejściu, nie poradziłam sobie z zagadką i stwierdziłam, że zostawimy to na później. Druga zagadka szła nam trochę lepiej, ale pech chciał, że nie mogliśmy skorzystać z jednej wskazówki, bo miejsce, w którym się znajdowała było tego dnia zamknięte. Pomyśleliśmy, że zostawimy skrytkę na inny dzień i wypatrzyliśmy kolejne kordy prowadzące do nowej skrytki. Rozwiązaliśmy dwie zagadki, w drodze powrotnej mieliśmy rozwiązać trzecią, ale żeby się nie wracać po kilka razy podjechaliśmy do ostatniej, która miała być najłatwiejsza. Spędziliśmy tam sporo czasu, błądząc po omacku i szukając czegokolwiek, ale nie znaleźliśmy. Mapa pokazywała, że jesteśmy w dobrym miejscu, ale cały czas skrytka była dla nas niewidoczna. Z niechęcią zarządziłam powrót i podjazd po ostatni kordy. Ja do dzisiaj dziwię się jak, ktoś może wpaść na takie zagadki, żebym musiała liczyć kostkę brukową, albo schody. Mimo wszystko te zadania były tak dziwne, że aż zabawne, a syn po prostu biegał z radości licząc każdy schodek każdą kosteczkę w chodniku. Do domu pierwszego dnia wróciliśmy z nadzieją, że uda nam się rozwiązać jeszcze jedną zagadkę, która dzieliła nas od poznania właściwego miejsca, w którym została ukryta skrytka.

Dzień 2.

    Poprzedniej nocy wpadłam na genialny pomysł, który już następnego dnia postanowiliśmy sprawdzić i jak się później okazało był to strzał w dziesiątkę. Udało nam się znaleźć kesza z dnia poprzedniego. Najzabawniejsze jest to, że dzień wcześniej praktycznie natknęliśmy się na niego, ale jakimś cudem pozostał przez nas nieodkryty. Ta radość w oczach dziecka, gdy mogłam nas wpisać do logbooka, miałam wrażenie, że to małe znalezisko było dla niego czymś w rodzaju ogromnego skarbu. Tego dnia staraliśmy się znaleźć jeszcze dwie skrytki, ale niestety nie udało nam się. Przy jednej cierpieliśmy chyba na ślepotę, bo według współrzędnych na miejsce dotarliśmy, a w drugim miejscu niby byliśmy, ale chyba coś się nie zgadzało. Barak czasu jednak sprawił, że nie mogliśmy się przyjrzeć temu miejscu dłużej, ale to nic. Będzie jeszcze czas na to, żeby podjąć wyzwanie. A może nawet uda nam się zarazić dobrą zabawą tatę?

Rzeczy potrzebne do zabawy:

-notes

-długopis

-telefon z aplikacją c:geo

– cierpliwość i trochę dobrego humoru

– rower też jest bardzo pomocny i pozwala szybciej przemieszczać się między punktami.

(Visited 7 times, 1 visits today)

Anna

Jestem 27 letnią mamą ośmiolatka, od niedawna również żoną. Na co dzień pracuję na etacie, a w wolnym czasie prowadzę bloga i biegam, gdy czas i pogoda pozwalają. Uwielbiam ciszę i spokój. Jak na prawdziwą kobietę przystało jestem na diecie, której końca nie widać. Mam własne zdanie i nie zawaham się go wyrazić.

Może Ci się również spodoba

 • Ooo… Pierwszy raz słyszę o czymś takim a wydaje się ciekawym sposobem na spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

  • Polecam! to świetna zabawa.

 • Świetna sprawa! Gdzieś już o tym słyszałam, musimy to sprawdzić dokładnie!

 • Super 🙂 Ten sposób spędzania wolnego czasu stał się ostatnio bardzo popularny.

 • Bawię się w geocaching już ósmy sezon i ani trochę mi się nie znudziło. Bardziej w opencaching.pl, bo w mojej okolicy są ciekawe geościeżki i miejsca bunkrowo-urbeksowe, ale na geocaching.com też bywam, jeśli jest coś po drodze (zwłaszcza za granicą, gdzie jest mały wybór serwisów). Zapraszam na Mazowsze i w Beskid Niski czy Bieszczady do moich i mojego partnera skrzynek. 🙂

  Do cgeo można też wgrać mapę offline i gpx ze skrzynkami i ich opisami, wtedy wszystko szybciej działa i człowiekowi nie zżera internetu. Dasz wiarę, że przez pierwsze dwa lata szukaliśmy bez gps, po mapach i odliczając odległość krokami? I też się udawało.

  • Ja jeszcze się tak bardzo nie znam i w sumie myślałam, że w opencaching i geocaching są te same skrytki. Po prostu jeszcze jednak mało wiem, ale się douczę. Na razie jestem z siebie dumna, że rozgryzłam kompas z c:geo bo na początku to cięzko było. No ale idzie nam coraz lepiej, druga skrytka została przez nas odkryta a w piątek wyprawa na 3, jak się uda i czas pozwoli to może nawet jutro wieczorem.

 • Pierwsze słyszę, ale chętnie dowiem się na ten temat czegoś więcej 🙂

  • Bardzo polecam. To świetna zabawa.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial