Gdzie szukać materiału na męża?- Tata na placu zabaw.

Powinien to być standard, który nie dziwi nikogo, a jednak to takie mało popularne, aby mężczyzna sam z siebie zabierał dziecko na plac zabaw. Przebywając na urlopie i odwiedzając miejski plac zabaw zaskoczyła mnie pewna zmiana, która zaistniała w zaledwie 8 lat. To ogromnie budujące i dające nadzieję na poprawę, do tego takie normalne przecież, a jednak dziwne.

Tata na placu zabaw.

Młody jeździł po alejkach ogródka Jordanowskiego, a ja cieszyłam się cieniem odpoczywając na ławce. Patrzyłam sobie przy okazji na ludzi przychodzących z dziećmi i w pewnym momencie uświadomiłam sobie, że coś się zmieniło. Jakieś 8 lat temu, gdy przywoziłam tam Kacpra leżącego sobie w wózku, widok na placu zabaw był wręcz nudny. Na placach zabaw dzieci z babciami i opiekunkami, czasem z matkami, ale to niezwykle rzadko, jeśli oczywiście mówimy o zwykłym dniu w środku tygodnia. Teraz? Na placach zabaw babć jest jakby mniej, ustępują one dziadkom, niań też jakby ubyło za to prym wiodą mamy i nie, kto inny a tatusiowie właśnie. W przeciągu 30 minut doliczyłam się 3 tatusiów, którzy przyszli na plac zabaw zupełnie sami ze swoimi pociechami. Może wydaje się to mało, ale jeszcze 8 lat temu ten sam plac zabaw można było śmiało nazwać babińcem. A teraz jakiś tatuś bawi się w piasku, inny uczy syna jeździć na rowerze, a jeszcze inny z dwójką szkrabów biega od drabinek do zjeżdżalni i tak w kółko. Nie wiem, co się stało w społeczeństwie, ale w końcu kobiety poszły po rozum do głowy i dopuściły mężczyzn do dzieci, a może to panowie tupnęli noga i powiedzieli, że oni to też potrafią.

Tata umie, ale mu się nie chce.

Każdemu się czasem nie chce, ale to nie powód, aby na siłę wyręczać partnerów w obowiązkach przy dzieciach. Tatuś tak samo będzie potrafił zmienić pieluchę jak mama i ta sama pielucha będzie podobnie cuchnąć i jednemu i drugiemu. Jak dziecko zacznie płakać to tata tak samo utuli jak mama, no może piersi nie poda, ale jak maluch jest butelkowy to nakarmi. Mężczyzna niewyręczany na każdym kroku i nieutwierdzany w tym, że nie poradzi sobie z dzieckiem, sam chętnie zajmie się dzieckiem. Wyciągnie rower z piwnicy i zabierze malucha na wyprawę w nieznane, albo odciążając partnerkę da jej godzinkę czy dwie i zabierze malucha na plac zabaw

Najatrakcyjniejszy mężczyzna?

Oprócz tego, że miło patrzyło się na zadowolone dzieciaki bawiąc się na placu zabaw, to jeszcze milej obserwowało się kontakt ojca z dzieckiem. Takie to chyba abstrakcyjne i niepopularne. Co ciekawsze wzrok odpoczywających na ławeczkach najczęściej skupiał się właśnie na tatusiach. Przedział wiekowy oscylował od 15 do 70 roku życia obydwu płci, ale przecież nie świadczy to o niczym innym, jak o tym, że mężczyzna sam z dzieckiem na placu zabaw to nadal zjawisko, co najmniej dziwne, ale i atrakcyjne. Bo przecież gdzie jak nie na placu zabaw szukać idealnego materiału na ojca? Gdzie sprawdzić podejście do małego człowieka, ilość pokładów cierpliwości? No tylko na placu zabaw! Choć oczywiście lepiej, aby taki delikwent zajmował się tam dzieckiem siostry, kuzynki, albo własnym rodzeństwem. Mając do wyboru obserwację chłopaków ćwiczących na drabinkach, wolałam popatrzeć na cierpliwego człowieka tłumaczącego synowi, że tylko pedałując do przodu, rower będzie w stanie jechać. Ani razu przy tym nie podniósł głosu i nie stracił cierpliwości. Uważam go za godnego podziwu, bo ja tak nie potrafię.

(Visited 18 times, 1 visits today)

Anna

Jestem 27 letnią mamą ośmiolatka, od niedawna również żoną. Na co dzień pracuję na etacie, a w wolnym czasie prowadzę bloga i biegam, gdy czas i pogoda pozwalają. Uwielbiam ciszę i spokój. Jak na prawdziwą kobietę przystało jestem na diecie, której końca nie widać. Mam własne zdanie i nie zawaham się go wyrazić.

Może Ci się również spodoba

  • Mnie też czasem zaskakuje cierpliwość mojego mężczyzny do Omena 🙂 Myślę, że musi mu być podwójnie trudno, bo nie jest jego biologicznym tatą. Ale i tak spisuje się na medal 🙂

  • Tez zauważyłyśmy, że męska płeć coraz bardziej ujawnia się w opiece nad maluchami, co bardzo cieszy.

  • Przegapiłam Twój wpis, co to się dzieje… rss padł? 4 lata temu mój Tomek był rzeczywiście rodzynkiem wychodząc z młodą do piaskownicy. Doszło do tego, że czasem mamy powierzają mu swoje latorośle, kiedy muszą wrócić do domu po picie lub inne dziecko zabrać na chwilę do dentysty Taki lokalny niań, czasem jednocześnie pilnuje czwórkę 😉 Dziś tatusiów na placach zabaw coraz więcej.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial