Sarsaparilla naturalną bronią w walce z chorobami

Ania Ogólna

O tym, że w naturze drzemie niesamowity potencjał leczniczy, wiadomo od dawna. Niektóre zioła i rośliny potrafią złagodzić skutki wielu chorób. Przykładem takiego cudu natury jest sarsaparilla, która oprócz tego, że uzdrawia to działa stymulująco na układ płciowy. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest silnym afrodyzjakiem.

Skąd wywodzi się sarsaparilla?

Sarsaparillę można przede wszystkim spotkać w Ameryce Środkowej oraz Ameryce Południowej. Najwięcej osób kojarzy jednak tę roślinę z Meksykiem, gdyż tam stosuje się ją od wieków, dlatego też każdy Meksykanin wie o jej istnieniu. W Europie wiedza o sarsaparilli jest znikoma. Najpopularniejszą częścią rośliny jest korzeń, ponieważ to z niego otrzymuje się ziołowy preparat wspomagający zdrowie.

Właściwości sarsaparilli

Sarsaparilla charakteryzuje się niepowtarzalnymi właściwościami, których trudno nie zauważyć. Zawiera takie składniki odżywcze jak siarka, krzem, sód, cynk, jod, żelazo, mangan, miedź oraz witaminy A, B, C, D. Oprócz tego sarsaparilla cechuje się tym, iż ma działanie moczopędne, przeciwreumatyczne, przeciwzapalne, wykrztuśne, napotne i przeciwgorączkowe.

Poza tym sarsaparilla doskonale odtruwa cały organizm, bo przyśpiesza wydalanie szkodliwych toksyn. Można powiedzieć, iż z jej pomocą ciało przechodzi naturalny detoks, który usprawni działanie wszystkich organów wewnętrznych. Roślina ta zapobiega również procesom starzenia, gdyż ma silne działanie oksydacyjne. Jest także pomocna w kształtowaniu masy mięśniowej i rzeźbieniu zgrabnej sylwetki.

You May Also Like..

yerba mate gdzie kupić

Jakie są największe zalety yerba mate?

Yerba mate to nic innego jak ostokrzew paragwajski, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem przede wszystkim w Ameryce Południowej. Wokół […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *