Mleko dla dziecka- kiedy to było?

    Gdy jeszcze chodziłam w ciąży, praktycznie nie zastanawiałam się jak będę karmić dziecko.  Najlepsze mleko dla dziecka pochodzi od matki i tyle, właściwie na tym skończyło się moje zainteresowanie karmieniem. No, bo co może pójść nie tak, skoro natura sama zadbała o kwestię żywienia potomstwa? Dziecko się rodzi, przystawia się je do piersi i ssie, wszystko jest proste. Schody zaczynają się wtedy, gdy to dziecko nie ssie tak jak trzeba albo, gdy nie jest od początku z mamą i dostaje w szpitalu wodę z laktozą.

milk-642734_1280

Szybko przekonałam się, że to całe karmienie nie jest takie łatwe i chodząc na rzęsach przygotowywałam mieszankę, gdy tylko usłyszałam charakterystyczne pojękiwanie. Marzenia o przespanych nocach, w których nie muszę nigdzie wstawać po butelkę, uleciały w niepamięć.  A każde wyjście z domu obleczone było w nieskończoną ilość przygotowań, bo niemowlak potrzebuje całego arsenału pieluszek, chusteczek, ubranek, gryzaków, grzechotek i butelek zaopatrzonych w mleko dla dziecka. A gdy już można wyjść, okazuje się, że torba potrzebnych rzeczy dla maluszka jest tak ogromna, że nie powstydziłaby się jej żadna kobieta, która planuje wyjazd na 2-3 dni. Wtedy jeszcze myślałam, że gdy Kacper nie będzie już potrzebował ani mleka ani pieluszek, to nasze bagaże drastycznie się zmniejszą, ale prawda jest taka, że teraz to miejsce zostało zajęte przez zabawki.

 mleko dla dzieckaOd tamtego okresu minęło wiele czasu, a ja zupełnie wyłączyłam się z tematu karmienia dzieci. Chyba nastąpiło to wtedy, gdy przeczytałam, że butelki wybiera się z lenistwa. Jest to dla mnie kuriozalne, bo kto z lenistwa będzie chciał biegać w środku nocy do kuchni i przygotowywać butelkę z mlekiem. Na pewno nie leń, któremu nie chce się nic. Choć mleko w butelce niewątpliwie jest wybawieniem dla kobiet, które nie wyobrażają sobie karmienia w miejscu publicznym. A wiadomo, że małego dziecka nie obchodzi miejsce, tylko pusty brzuszek. Tak czy inaczej od tamtej pory temat porzuciłam, bo irytował mnie równie mocno jak kwestia cesarki i porodu siłami natury, które od lat ze sobą konkurują.  Wyszłam z założenia, że nie ważne, jaką drogę wybieramy, bo skoro robimy to z miłości i troski do własnego dziecka, to nasze decyzje nie mogą być z góry negowane, jako te do szpiku kości złe i niewłaściwe.

*Wpis sponsorowany
(Visited 332 times, 1 visits today)

Anna

Jestem 27 letnią mamą ośmiolatka, od niedawna również żoną. Na co dzień pracuję na etacie, a w wolnym czasie prowadzę bloga i biegam, gdy czas i pogoda pozwalają. Uwielbiam ciszę i spokój. Jak na prawdziwą kobietę przystało jestem na diecie, której końca nie widać. Mam własne zdanie i nie zawaham się go wyrazić.

Może Ci się również spodoba

 • Tego chyba jeszcze nie słyszałyśmy, że z lenistwa podaje się butlę. Pewnie nie zdziwi Cię to, że też się nie zastanawiamy nad tym, jak będziemy karmić. Grunt, żeby dziecko się najadło. Nie popadajmy też w paranoję.

  • A gdy przyjdzie odpowiedni czas, zdecydujecie:).

 • AgaMamaDusi

  Ło matko, nie lubię ogólnie dyskusji na temat karmienia… Niektórzy chcą karmić butlą, inni nie chcą a muszą itd. Ja długo karmiłam cycem i cieszę się i myślę że to mimo wszystko wygodniejsze niż wstawanie w nocy i szykowanie żarełka. 😉

  • Widzę, że mamy podobną awersję do tego tematu. Też jestem zdania, że karmienie piersią jest wygodniejsze, choć nie raz okupione jest bólem i wieloma wyrzeczeniami:).

   • Najgorsze jest karmienie mieszane. Bawiłam się tak pięć tygodni i uważam, że nie ma nic gorszego. Nie dość, że dziecko wisi na cycku cały dzień, to jeszcze trzeba organizować butelki. Jedna pierś, druga pierś, butla, znów na zmianę piersi i tak kilka dni z rzędu. Oszaleć można. Przejście na samą butlę to było jak wakacje 😉

 • Karmienie i sposób porodu to najgorsze tematy, każdy ma własną rację 🙂

 • Pingback: mleko dla dziecka – mlekodladzieckasite()

 • Pingback: mleko dla dziecka – mlekodladziecka2016()

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial