Zielona herbata

Ania Herbata

Jedną z najbardziej popularnych herbat na świecie jest zielona herbata. Swoją popularność zyskała nie tylko dzięki wspaniałemu smaku, ale także dzięki wielu zdrowotnym właściwościom, które przynosi jej regularne picie. Jak powinno się ją parzyć? Oraz jak wpływa na nasz organizm?

Zalecana temperatura parzenia zielonej herbaty to około 80 stopni Celsjusza, do przygotowania idealnego naparu wystarczy już jedna mała łyżeczka liści tej herbaty, całkowity czas parzenia powinien wynieść natomiast od 2 do 3 minut. Liście zielonej herbaty możemy parzyć nawet trzykrotnie, niektórzy uważają, że prawdziwy, najlepszy i pełny smak zielona herbata uwalnia dopiero podczas drugiego parzenia. Co bardzo interesujące zawartość kofeiny w zielonej herbacie jest około 2 razy większa niż w ziarnach kawy.

Jakie efekty przynosi regularne picie naparów z zielonej herbaty? Napój ten zawiera ogromne dawki antyoksydantów, dzięki, którym nasz organizm wolniej się starzeje, a komórki nerwowe funkcjonują bardziej sprawnie. Co więcej duża zawartość antyoksydantów w zielonej herbacie sprawia, że możemy skutecznie zapobiegać rozwojowi wielu chorób w tym chorób nowotworowych. Udowodniono, że herbata ta ma także pozytywny wpływ na osoby zmagające się ze stwardnieniem rozsianym. Ponadto ostatnie badania wykazały, że regularne picie zielonej herbaty przyspiesza i usprawnia metabolizm całego organizmu, a także przyspiesza spalanie tłuszczy oraz zmniejsza wchłanianie cukrów prostych. Jest to, zatem doskonały wybór dla wszystkich zmagających się z nadwagą, otyłością, cukrzycą czy po prostu dla tych, dla, których utrzymanie prawidłowej wagi jest istotne.

Zielona herbata w sklepie KrainaHerbaty.pl nie tylko wspaniale smakuje ale także ma zbawienny wpływ na nasz organizm, powinniśmy spożywać ją często i regularnie a efekty przyjdą same! Pamiętajmy jednak żeby zawsze wybierać tylko i wyłącznie herbatę oryginalną, ze sprawdzonego sklepu tak żeby nie zawierała konserwantów, aromatów oraz innych sztucznych ulepszaczy smaku. Smacznego i na zdrowie!

You May Also Like..

Wartościowe herbaty

Zdrowy styl życia oraz dbałość o jakość codziennych posiłków nie jest już postrzegany jako coś nadzwyczajnego. Nawet osoby, które do […]

olong

Turkusowa herbata i jej cudowne właściwości

Herbata jest znana na świecie i pita od setek lat. Pije się ją codziennie, do posiłków i pomiędzy nimi, częstuje […]

zielona herbatka

Zielona herbata – dlaczego warto ją pić?

Wiele osób nie do końca zwraca uwagę na swoją dietę. Przez to niestety już w młodym wieku ma problemy zdrowotne. […]