Zielona herbata – dlaczego warto ją pić?

zielona herbatka

Ania Herbata

Wiele osób nie do końca zwraca uwagę na swoją dietę. Przez to niestety już w młodym wieku ma problemy zdrowotne. A wielu z nich można by bardzo łatwo uniknąć. Otóż istotne znaczenie ma nie tylko to co się je, ale również to co się pije. Zatem posiłki powinny być lekkie i bogate w wiele warzyw, Warto również zrezygnować z tłustego mięsa i zamienić je na drób. Istotne znaczenie ma również spożywanie wody i herbaty, ale zamiast czarnej, warto postawić na zieloną herbatę.

Zielona herbata – doskonałe antidotum

Zielona herbata wykazuje doskonałe właściwości oczyszczające. Otóż pozwala pozbyć się z organizmu toksyn. Warto także zauważyć, że zapobiega ona wielu chorobom. Dzięki zawartości witamin, takich jak: C, E, K, B, a także jonów potasu, fluoru i glinu zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na raka piersi, skóry, żołądka, a także płuc i jelita grubego. Jest również świetnym lekarstwem na problemy z miażdżycą. Stymuluje również krążenie. Dzięki licznym oksydantom, zielona herbata poprawia także wygląd skóry i spowalnia proces starzenia.
zielona herbata do parzenia

Zielona herbata – świetny środek na odchudzanie

Regularnie spożywana herbata zielona ma również właściwości odchudzające. Otóż zmniejsza przyswajalność tłuszczów, ale również apetyt. Przyspiesza też przemianę materii. A to wszystko dzięki polifenolom i katechinie. Wspomaga również termogenezę, dzięki temu tłuszcz się szybciej spala.

Warto jednak pamiętać o umiarze. Picie 2 do 3 filiżanek herbaty zielonej może pozytywnie wpływać na zdrowie, skórę i wspomagać odchudzanie. Ale zielona herbata ma także w swoim składzie kofeinę i może prowadzić do anemii, jeżeli pije się jej zbyt dużo.

You May Also Like..

Wartościowe herbaty

Zdrowy styl życia oraz dbałość o jakość codziennych posiłków nie jest już postrzegany jako coś nadzwyczajnego. Nawet osoby, które do […]

olong

Turkusowa herbata i jej cudowne właściwości

Herbata jest znana na świecie i pita od setek lat. Pije się ją codziennie, do posiłków i pomiędzy nimi, częstuje […]

Zalety czerwonego żeń-szenia

Coraz bardziej popularną rośliną staje się żeń-szeń. Jest to składnik wielu suplementów, jednak tego typu produkt możemy kupić również suszony. […]