Wartościowe herbaty

Ania Herbata

Zdrowy styl życia oraz dbałość o jakość codziennych posiłków nie jest już postrzegany jako coś nadzwyczajnego. Nawet osoby, które do tej pory żywiły się głównie fast foodami i nie stroniły od alkoholu, zaczynają doceniać aktywność fizyczną i zwracać uwagę na jakość spożywanych posiłków. Ekologiczne warzywa i owoce, kasze i zdrowe tłuszcze są nieodłącznym elementem zdrowej diety i na szczęście co raz więcej osób zaczyna wprowadzać je do codziennego menu.

Dbając o zdrowie i chcąc zachować szczupłą sylwetkę warto jest również korzystać z innych dobrodziejstw natury, jakim są zioła oraz zdrowe herbaty. Zioła można z powodzeniem nie tylko pić, ale również stosować je do pielęgnacji włosów czy skóry. Przykładem może być choćby rodzimy rumianek.

Jedną z bardziej cenionych herbat nie pochodzących z Polski jest czerwona herbata pu-erh KrainaHerbaty.pl, która już od kilku lat doceniana jest za wiele wartościowych właściwości. Znana od wieków w Chinach i na Tajwanie, do Polski dotarła wiele lat temu. Doceniana jest głównie za swoje właściwości wspomagające odchudzanie, ale nie tylko.

 

Czerwona herbata z powodzeniem może zastąpić poranną kawę. Skutecznie usuwa toksyny z organizmu, przyczyniając się do przyspieszenia przemiany materii i utraty wagi. Jednymi z jej najcenniejszych właściwości jest skuteczność w obniżaniu poziomu złego cholesterolu. Bogata w olejki aromatyczne, poddawana wstępnej fermentacji herbata pu-erh nie tylko wzmacnia cały organizm. Zawarty w niej fluor pomaga chronić zęby i pomaga zapobiegać próchnicy.

You May Also Like..

olong

Turkusowa herbata i jej cudowne właściwości

Herbata jest znana na świecie i pita od setek lat. Pije się ją codziennie, do posiłków i pomiędzy nimi, częstuje […]

zielona herbatka

Zielona herbata – dlaczego warto ją pić?

Wiele osób nie do końca zwraca uwagę na swoją dietę. Przez to niestety już w młodym wieku ma problemy zdrowotne. […]

Zalety czerwonego żeń-szenia

Coraz bardziej popularną rośliną staje się żeń-szeń. Jest to składnik wielu suplementów, jednak tego typu produkt możemy kupić również suszony. […]